Auschwitz Krakow – pomysł na wycieczkę integracyjną.

by / piątek, 15 Luty 2019 / Published in Czas wolny

Doskonale wiadomo, że podstawowym majątkiem wielu firm z różnych branż są zasoby ludzkie. Dlatego każdy szef powinien dbać o swoich podwładnych. Jednym ze sposobów budowy dobrej atmosfery w zespole są różnego rodzaju imprezy i wyjazdy integracyjne. Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym polecamy wycieczkę „Auschwitz Birkenau Krakow” Będzie na niej można nie tylko wspólnie spędzić czas, ale też wziąć udział w nietypowej lekcji historii.

Auschwitz Birkenau Krakow – miejsce, w którym musisz być.

Dzięki temu, że istnieją miejsca takie, jak Auschwitz Kraków, które zostały przekształcone na muzeum, współcześni ludzie mogą na żywo zobaczyć historię. Jest to obowiązkowa lekcja dla każdego obywatela naszego kraju. Na pewno będzie to dużo bardziej wartościowe doświadczenie, niż czytanie książek czy oglądanie filmów.

Widząc na żywo tragedię, która wydarzyła się nie tak dawno temu, będziemy w stanie wszystko sobie odpowiednio wyobrazić, a także dużo lepiej zapamiętamy fakty historyczne, które wiążą się z tym miejscem. Będziemy mogli choć w minimalnym stopniu poczuć to co więźniowie niemieckich obozów.

Auschwitz Krakow – kilka faktów.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w miejscu tym III Rzesza zorganizowała obóz zagłady, w którym zginęło ponad milion ludzi różnych narodowości, w tym Polaków. Niektórym udało się uciec, a niektórzy dożyli do 1945 roku, kiedy obóz koncentracyjny został rozwiązany.

Był to najszczęśliwszy dzień w życiu wielu tysięcy ludzi, którzy zostali tu uwięzieni i musieli walczyć o przetrwanie w tragicznych warunkach, a także pracować w pracach powodujących liczne choroby. Również tutaj przeprowadzano różne testy na ludziach, które miały na celu sprawdzanie efektów działania leków, a także substancji niewiadomego pochodzenia. Obóz koncentracyjny był miejscem, w którym jednostka ludzka nie miała żadnego znaczenia. Ludziom zostały nadane numery, które zostały wytatuowane na ich rękach.

Byli oni właśnie numerami. Nie mieli imion, nazwisk. Golono im głowy na łyso, aby żadna z osób niczym się nie wyróżniała. Nosili takie same posępne, szare ubrania. Ich zadaniem była jedynie praca, nic poza tym. Życie w tak trudnych warunkach na pewno nie można było nazywać życiem, ale ci, którym udało się przeżyć mają piętno do końca swojego życia.

To miejsce trzeba odwiedzić.

Jeśli szukacie pomysłu na nietypową, jednak niezwykle pożyteczna wycieczkę dla pracowników lub prywatnie, w gronie rodziny, czy ze znajomymi – będzie to ciekawa propozycja. Jeśli już byliście – nie szkodzi. Tym razem skorzystajcie z usług przewodnika. Jeśli jeszcze nie odwiedzaliście tego miejsca – czas najwyższy się wybrać. Bez względu na porę roku warto. Chocby ze względu na szacunek dla ludzi, którzy musieli tam żyć.

Zobacz kilka zdjęć z wycieczki do Auschwitz Krakow:

TOP