Biuro rachunkowe – dobry pomysł na biznes?

by / piątek, 24 Kwiecień 2015 / Published in Księgowość i finanse, Pomysł na biznes

Zakładanie firmy

Czy otwarcie biura rachunkowego ma sens? Z pewnością tak. W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi zmuszona jest do założenia własnej działalności gospodarcze, ponieważ ma trudności ze znalezieniem wymarzonej, dobrze płatnej pracy.

Ponadto można ubiegać się w Powiatowych Urzędach Pracy o bezzwrotne dotacje, które można wykorzystać na zakup podstawowego wyposażenia niezbędnego do rozpoczęcia pracy. Ci wszyscy ludzie to właśnie potencjalni klienci biur rachunkowych.

Ciekawa oferta

Jest na nie w każdym niemal mieście bardzo duże zapotrzebowanie i można powiedzieć, że biuro rachunkowe to pewny interes, pod warunkiem, że zatrudnione w nich osoby będą znały się na swojej pracy i sukcesywnie będą się szkolić w tym kierunku.

Biura rachunkowe obsługują nie tylko jednoosobowe działalności gospodarcze, ale również współpracują z dużymi korporacjami. Oczywiście początki zawsze są trudne, ponieważ trzeba zdobyć pierwszych klientów i przede wszystkim ich zaufanie. Jeżeli jednak to zostanie osiągnięte to można być pewnym, że utrzymamy się na rynku.

Lokalizacja to podstawa

Główną przeszkodą, a zarazem największym kosztem jakie musi ponieść Biuro rachunkowe jest to, że należy wynająć lokal w dobrej lokalizacji, która przyczyni się do większego zainteresowania klientów. Duże miasta pod tym względem nie sprzyjają młodym przedsiębiorcom, ponieważ koszt wynajmu takiego lokalu jest bardzo wysoki i waha się od tysiąca złotych za miesiąc do nawet kilku tysięcy.

Jest to więc spory wydatek dla początkujących firm i czasami zniechęca młodych inwestorów. Warto jest więc przeanalizować wszystkie zalety i wady takiego przedsięwzięcia oraz zrobić stosowne kalkulacje i rozeznania, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

TOP