Czy warto zainstalować pompę ciepła?

by / środa, 28 Wrzesień 2022 / Published in Firmy/branże

Pompa ciepła – ponadczasowa inwestycja

Zakładanie pomp ciepła sprzyja budowaniu świadomości ekologicznej i wspieraniu odnawialnych źródeł energii. Ze względu na systematyczny wzrost cen paliw kopalnych te urządzenia cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich rodzin. Zainstalowanie pompy ciepła zwraca się po paru latach jej eksploatacji, a bezpieczeństwo i komfort użytkowania przedkładają się na duże zadowolenie klientów. 

Założenie pompy ciepła – korzyści

Całkowicie zautomatyzowana pompa ciepła zapewnia kupującym olbrzymią niespotykaną w innych systemach wygodę. Urządzenie jest pozbawione mechanizmów spalania i zarazem szkodliwych odpadów. W związku z tym brak jest konieczności corocznego serwisowania urządzenia ani tym bardziej przeglądu.

Dodatkowym atutem pompy ciepła jest możliwość sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca o każdej porze. Użytkownik może bez pomocy firmy zewnętrznej zmienić jego parametry. Ten system ogrzewania jest niezwykle ekologiczny i w związku z tym nie dochodzi do degradacji środowiska podczas jego działania. Pompa ciepła jest bardzo wydajna i może zarówno chłodzić, jak i ogrzewać pomieszczenia, doskonale radzi sobie w bardzo niskich oraz wysokich temperaturach.

Ponadto jej zainstalowanie zapewnia czystość w kotłowni oraz cichy charakter pracy. Może być używana w domach prywatnych, szkołach, biurach, a także na większych powierzchniach. Pompa ciepła jest ekonomiczna na tyle, że nie potrzebuje dodatkowych źródeł zasilania, a jej wszechstronność powoduje, że radzi sobie lepiej aniżeli kolektory ciepła, których montaż jest bardziej problematyczny a praca uzależniona od pogody. 

Pompy ciepła – sprzedaż, montaż, serwis

Proces sprzedaży pompy ciepła poprzedza wykonanie audytu technicznego oferowanego przez wiele firm na polskim rynku. Audyt przeważnie jest bezpłatny i pomaga rozwiać wątpliwości klienta. Montaż pompy ciepła posiada dodatkową zaletę w postaci dofinansowania na jej instalację. Firmy oferujące ten rodzaj usług świadczą pomoc w tym zakresie, a także projektują oraz montują instalację, którą następnie przyłączają do sieci.

W ramach oferty sprzedażowej istnieje również opieka posprzedażowa, dzięki której klient może czuć się bezpiecznie. Komunikacja internetowa będąca elementem działań firmy gwarantuje serwisowanie na odległość bez konieczności odwiedzin w domu kupującego i umożliwia natychmiastową interwencję w razie jakiejkolwiek usterki. 

Więcej informacji o pompach ciepła znajdziesz na stronie: https://sanerga.pl/pompy-ciepla/

Tagged under:
TOP