Dostępne na rynku środki na ślimaki

by / poniedziałek, 02 Wrzesień 2019 / Published in Czas wolny, Firmy/branże

Ślimaki są prawdziwa plagą dla właścicieli ogrodów, sadów, działek. Osoby te doskonale wiedzą, jak wiele szkód potrafią one wyrządzić. Zobacz jakie są skuteczne sposoby na odstraszenie ich z terenów naszych posesji i terenów, na których prowadzone są uprawy.

Jaki środek przeciwko ślimakom wybrać?

Ślimaki potrafią spowodować solidne zniszczenia w ogrodzie. Najbardziej widoczną oznaką żerowania tych mięczaków są pogryzione liście, powstają w nich nieregularne dziury. Do tego roślina pokryta jest śluzem. Ulubioną rośliną ślimaków są funkie słynące z dużych i pięknych liści.

Po ataku plagi ślimaków niemalże przypominają sitko. Jednak ślimaki zjadają nie tylko zielone części roślin. Są prawdziwą zmorą właścicieli upraw truskawek i roślin korzeniowych – marchewki, pietruszki itd. Ślimaki nie tylko uszkadzają rośliny, ale i mogą być szkodliwe dla ludzi.

Dotyczy to szczególnie wszystkożernych gatunków ślimaków, które mogą przenosić wiele bakterii, pasożytów i wirusów. Dlatego nie należy dotykać ich gołymi dłońmi i ubrać rękawice ochronne.

Jak zwalczać ślimaki w ogrodzie?

Walkę ze ślimakami warto prowadzić na wielu frontach. Jedną z metod jest odpowiedni dobór roślin, z którymi ślimaki nie przepadają. Jeżeli więc Twój ogród nękają szkodniki, zasadź na grządkach takie rośliny jak czosnek, gorczyca, cebula, majeranek, macierzanka, szałwia czy tymianek.

To jednak może nie powstrzymać plagi, dlatego zwalczanie ślimaków warto wesprzeć chemicznymi środkami, które są do tego specjalnie przeznaczone. W ofertach sklepów znajdziecie szeroką ofertę skutecznych środków przeciwko ślimakom. Najpopularniejszym środkiem ochrony roślin przed ślimakami są specjalne granulaty ślimakobójcze.

Alternatywą środków ślimakobójczych są specjalne pułapki, ze środkiem wabiącym, które pozwolą skutecznie pozbyć się szkodników z ogrodu. Zaletą pułapek na ślimaki jest to, że są one bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Można więc stosować je w pobliżu grządek z roślinami przeznaczonymi do spożycia.

TOP