Jak dobierać klamki do drzwi?

by / wtorek, 16 Sierpień 2022 / Published in Firmy/branże

Drzwi spotykamy na swojej drodze praktycznie każdego dnia. Większość budynków na świecie je posiada, jednak same drzwi do prawidłowego funkcjonowania nie wystarczają, ponieważ potrzebują one swojej klamki, za którą będzie można swobodnie pociągać w celu otworzenia drzwi. Klamka oprócz funkcji użytkowej, spełnia także funkcję dekoracyjną, ponieważ morzże być bardzo dobrym uzupełnieniem wystroju całego wnętrza. Wybór odpowiedniej klamki powinien być już przemyślany na etapie projektowania całego wnętrza, tak aby dobrze pasował do reszty, a do tego by była dla nas wygodna. 

Na co zwrócić uwagę gdy wybieramy klamkę do drzwi

Przy wyborze klamki do drzwi, przede wszystkim trzeba patrzyć na to czy jej kształt będzie dla nas wygodny. Będziemy za nią przecież pociągać wielokrotnie w swoim życiu, dlatego musi być idealnie dostosowana do naszych potrzeb. Gdy znajdziemy już klamkę, która pasuje do naszej dłoni, to warto również wziąć pod uwagę jej wykończenie, styl, kształt, trendy oraz materiał.

Dobrze by dopasować ją również do drzwi oraz wnętrza, w którym będzie się znajdować, by nie zaburzała całego wystroju. W mieście Poznań dużą ilość klamek do wyboru znajdziesz na: https://alvera.pl/klamki/

Z jakiego materiału wykonywane są klamki do drzwi?

Klamki zazwyczaj służą nam przez wiele lat, dlatego muszą być wykonane z trwałych materiałów, by nie musieć ich wymieniać zbyt często. Obecnie na rynku bardzo popularne są klamki wykonywane ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką wytrzymałością, dzięki czemu klamki wykonane z tego materiału mogą funkcjonować prawidłowo przez wiele lat. Również popularne i dobre klamki wykonywane są z aluminium, mosiądzu i brązu. Takie klamki są wysoce odporne na korodowane, a dodatkowo wyglądają niezwykle elegancko.

Obecnie sporo klamek dostarczanych na rynek jest wykonywana z tworzywa sztucznego. Charakteryzują  się tym, ze dostępne są w przeróżnych kolorach, jednak ich wytrzymałość jest mniejsza. Nieco rzadziej można spotkać klamki drewniane lub szklane. Są one najdelikatniejsze ze wszystkich, jednak cechują się niepowtarzalnym stylem.

TOP