Jaki fotelik samochodowy do jazdy przodem?

by / poniedziałek, 07 Marzec 2022 / Published in Czas wolny

Wybór fotelika samochodowego to duże wyzwanie dla rodziców. Musi on być bezpieczny i komfortowy zarazem. W momencie kiedy nasze dziecko wyrasta z pierwszego fotelika, możemy zdecydować się na fotelik samochodowy do jazdy przodem lub fotelik do jazdy tyłem. Poszczególne rodzaje fotelików mają swoje wady i zalety, którym powinniśmy przyjrzeć się przed podjęciem decyzji. 

Czym kierować się wybierając fotelik samochodowy?

Pierwszą ważną rzeczą jest aby fotelik samochodowy do jazdy przodem posiadał odpowiednią homologację. Poza nią konieczne są także wyniki testów zderzeniowych. Dopiero taki komplet danych pozwoli nam z całą pewnością stwierdzić, że dany fotelik jest bezpieczny.

Ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, gdy kupujemy fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy jest również sposób jego montażu. Mamy tutaj do wyboru montaż za pomocą pasów oraz z wykorzystaniem systemu Isofix. Innymi ważnymi czynnikami, o których nie powinniśmy zapominać jest możliwość odpowiedniej regulacji pasów czy siedziska. Materiał, z którego wykonany jest samochodowy fotelik powinien być łatwy do utrzymania w czystości oraz trwały.

Kilka słów o bezpieczeństwie fotelika

Jak już wspominano fotelik do jazdy przodem powinien posiadać homologację oraz wyniki testów zderzeniowych. Pamiętajmy, że sama homologacja nie wystarczy. Jest ona bowiem pewnego rodzaju potwierdzeniem spełnienia przez fotelik wymagań technicznych, nic jednak nie mówi o jego zachowaniu się podczas wypadku.

Fotelik może posiadać wyniki testów z różnych instytucji. Warto wybierać te testowane przez największe firmy zajmujące się tym tematem, jak ADAC czy OAMTC. Poza wynikami testów, duży wpływ na bezpieczeństwo dziecka ma rodzaj pasów.

Uważa się, że fotelik samochodowy do jazdy przodem wyposażony w pasy pięciopunktowe jest bezpieczniejszy niż tez wyposażony w pasy trójpunkowe. Dodatkowym zabezpieczeniem dla dziecka w foteliku są też tzw. osłony boczne. Nie są one standardem wyposażenia, ale można znaleźć modele, które je posiadają. Zwiększają one bezpieczeństwo dziecka w sytuacji zderzenia bocznego.

Zobacz bezpieczne foteliki montowane przodem do kierunku jazdy w hurtowni: https://www.marko-baby.pl/foteliki-samochodowe-przodem,10432,produkty.html

Tagged under:
TOP