Jakie środki na pchły proponują producenci

by / wtorek, 20 Sierpień 2019 / Published in Czas wolny

Pchłę ludzką do domu możemy sprowadzić niezwykle łatwo. Najczęściej do naszych domostw pchły przedostają się na grzbietach naszych zwierzaków. Możemy też przynieść je z piwnicy i innych pomieszczeń, szczególnie kiedy nocują w nich koty lub występują gryzonie. Życie z pchłami jest bardzo niebezpieczne – żerują one na skórze żywiciela, a także przegryzają skórę, żywiąc się krwią. W miejscu ugryzienia robi się rumień, występuje też swędzenie.

Czy pchły są groźne?

Warto pamiętać, że pchły przenoszą groźne dla zdrowia choroby zakaźne. Dlatego też obecności pcheł nie można ignorować. Gdy tylko zobaczycie pierwsze oznaki ich bytowania, trzeba pojąć radykalne sposoby walki. Pchły uwielbiają wszelkie zakamarki, żyją wszędzie tam, gdzie ciepło, przyjemnie i blisko człowieka. Dlatego, gdy odkryjemy pchły w domu, trzeba w pierwszej kolejności wyprać kołdry, pościele, odzież.

Dokładnie wyczyścić szafy, odkurzyć dywany i podłogi. Wysoka temperatura zabije insekty. Jednak takie działania trzeba koniecznie wspomóc specjalnymi środkami na pchły. Najczęściej takie preparaty przeciw pchłom dostępne są w postaci aerozolu, który można rozpylić w trudno dostępnych miejscach, szczelinach podłóg, pod łóżkami itd.

Czy środki na pchły są bezpieczne dla ludzi?

Jednak samo stosowanie środków mających zmniejszyć ryzyko pojawiania się pewnych owadów w domu i jego okolicy także nie powinno stawać się samo w sobie zagrożeniem dla mieszkańców. Świece zapachowe, lampy-pułapki oraz elektryczna łapka mogą się wydawać dzieciom atrakcyjnymi zabawkami i dlatego ich stosowanie powinno odbywać się wyłącznie pod kontrolą osób dorosłych.

Nie jest wskazane, aby szczególnie małe dzieci pozostawały same w pomieszczeniu, gdzie wszelkie środki owadobójcze i odstraszające mogłyby znaleźć się w zasięgu ich rąk. Wszystkie artykuły w niniejszym dziale zostały wyprodukowane przez sprawdzonych producentów, specjalizujących się w wytwarzaniu środków owadobójczych i odstraszających.

Właściwie stosowane nie stanowią zagrożenia dla człowieka, jednak zawsze wymaga kontroli, uwagi i stosowania się do wskazówek producentów.

TOP