Kremacje Śląsk – kilka informacji

by / poniedziałek, 06 Grudzień 2021 / Published in Firmy/branże

Wielu z Nas oczekuje, że po śmierci osoby z zakładu pogrzebowego będą się z Nami godnie obchodzić. Podejmujemy ważne decyzje już za życia, odnośnie tego jak ma wyglądać pogrzeb. Czy chcemy być pochowani w sposób tradycyjny, świecki czy też zdecydujemy się na kremacje Naszego ciała. Możemy poinformować rodzinę o Naszym wyborze lub zapisać wole w testamencie. Zgodnie z wolą zmarłego odbywają się uroczystości pogrzebowe. Ostatnie lata pokazują Nam, duże zainteresowanie spopieleniem ciał, zgodnie z wolą zmarłego. 

Kto najczęściej decyduje się na spopielenie swojego ciała?

Młodzi ludzie jak i starsze osoby, coraz częściej wyrażają wolę kremacji po śmierci. Dlatego też, możemy zaobserwować rozwijające się zakłady pogrzebowe, które w swoich usługach świadczą kremacje osoby zmarłej. Jednym z takich zakładów jest zakład Sacrum, zajmujący się całą procedurą spopielania ciała.

Firma znajduje w Żorach, lokalizacja pozwala na doskonałą komunikacje z każdego miejsca w Polsce. Ta firma wyróżnia się indywidualnym i profesjonalnym podejściem do osoby zmarłej. Na dowód tego, w całym zakładzie podłączony jest system monitorujący moment od odebrania trumny z ciałem, przez spopielanie ciała, aż po odbiór urny z prochami przez rodzinę czy zakład pogrzebowy.

Czy jest możliwość pożegnania się z bliską osobą?

Dobrze wiemy, że pożegnanie bliskiej Nam osoby jest bardzo ważne. Pozwala ono na oswojenie się z tym, że tej osoby nie będzie już z wśród Nas w sposób fizyczny. W zakładzie są przeznaczone specjalne pokoje do pożegnania się z osobą zmarłą. Możemy powspominać dobre chwile i po raz ostatni zobaczyć bliską osobę.

Istnieje również możliwość wynajęcia pokoju, w którym możemy zobaczyć proces wprowadzania trumny do pieca krematoryjnego. Jeżeli czujemy potrzebę duchowego wyciszenia się po procesie spopielania możemy skorzystać z kaplicy, którą oferuje Sacrum. Zgodnie z wolą zmarłego w kaplicy tej może odbyć się msza z trumną lub po procesie spalania z urną.

Każdy z Nas wie jak ciężką chwilą jest pożegnanie osoby zmarłej. Sacrum oferuje Nam prywatność i czas na pożegnanie zmarłego. Istnieje również możliwość zorganizowania ceremonii pożegnalnej i złożenia prochów w kolumbarium.

Szczegóły znajdziesz na stronie: SacrumZory.pl

Tagged under:
TOP