Malowanie ścian – samemu czy z pomocą fachowca?

by / poniedziałek, 30 Lipiec 2018 / Published in Firmy/branże

Planując malowanie ścian pewnie wielu z nas staje przed dylematem, czy skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, czy też zabrać się za malowanie samodzielnie. W tym artykule zastanowimy się nad wadami i zaletami tych oto aspektów.

Zacznijmy od tego, że na samym już początku zadamy sobie pytanie, czy będziemy mieli w ogóle ochotę i przede wszystkim czas na łapanie się za wałek i pędzel. Może już na tym etapie stwierdzimy, ze jedynym słusznym wyborem jest ekipa malarska. Warto bowiem pamiętać, że malowanie ścian to nie jest praca łatwa ani szybka. Trzeba przecież usunąć meble i inne wyposażenie z pomieszczenia, zabezpieczyć okna, podłogę, zaszpachlować dziury i wykonać wiele innych czynności dodatkowych, jak choćby zakup niezbędnych akcesoriów malarskich. Może się okazać, że na same przygotowania stracimy już więcej czasu, niż profesjonalna firma straciłaby na kompleksowe wykonanie usługi. Jeżeli jednak w dalszym ciągu czujemy się na siłach zrobić to wszystko samodzielnie, to z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy i uzyskamy satysfakcję i zadowolenie z samych siebie. A to jest, jak wszyscy doskonale wiemy, bezcenne. Oczywiście posiadając odrobinę wprawy i doświadczenia jesteśmy w stanie pomalować dom i mieszkanie samodzielnie. Jeżeli czujemy się na siłach i mamy czas – to jest to wybór jak najbardziej słuszny.

2 komentarze to “Malowanie ścian – samemu czy z pomocą fachowca?”

  1. Paweł says : Odpowiedz

    Ciekawy i pomocny artykuł, sam to kiedyś przerabiałem. Od czasu jak po raz pierwszy zleciłem malowanie już nigdy nie robię tego samodzielnie.

  2. Greg says : Odpowiedz

    A u mnie jest różnie, zależy jak z terminami u zaprzyjaźnionej ekipy. Jak trzeba długo czekać, to pod naciskami drugiej połowy maluje sam 🙂

TOP