Malowanie ścian – samemu czy z pomocą fachowca?

by / poniedziałek, 30 Lipiec 2018 / Published in Firmy/branże

Planowanie remontu

Planując malowanie ścian pewnie wielu z nas staje przed dylematem, czy skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy, czy też zabrać się za malowanie samodzielnie. W tym artykule zastanowimy się nad wadami i zaletami tych oto aspektów.

Zacznijmy od tego, że na samym już początku zadamy sobie pytanie, czy będziemy mieli w ogóle ochotę i przede wszystkim czas na łapanie się za wałek i pędzel. Może już na tym etapie stwierdzimy, ze jedynym słusznym wyborem jest ekipa malarska. Warto bowiem pamiętać, że malowanie ścian to nie jest praca łatwa ani szybka. Trzeba przecież usunąć meble i inne wyposażenie z pomieszczenia, zabezpieczyć okna, podłogę, zaszpachlować dziury i wykonać wiele innych czynności dodatkowych, jak choćby zakup niezbędnych akcesoriów malarskich.

Przygotowania do remontu mieszkania

Może się okazać, że na same przygotowania stracimy już więcej czasu, niż profesjonalna firma straciłaby na kompleksowe wykonanie usługi. Jeżeli jednak w dalszym ciągu czujemy się na siłach zrobić to wszystko samodzielnie, to z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy i uzyskamy satysfakcję i zadowolenie z samych siebie.

A to jest, jak wszyscy doskonale wiemy, bezcenne. Oczywiście posiadając odrobinę wprawy i doświadczenia jesteśmy w stanie pomalować dom i mieszkanie samodzielnie. Jeżeli czujemy się na siłach i mamy czas – to jest to wybór jak najbardziej słuszny.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy malarza, to warto poświecić trochę czasu na znalezienie solidnej ekipy. Biorąc za przykład miasto Poznań – wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Sprawdzone i solidne firmy mają na ogół bardzo napięty grafik i trochę trzeba poczekać na ich przybycie do naszego lokalu. Podobnie sytuacja wygląda we wszystkich większych miastach.

Zalety dobrego planowania

Zaletą tego właśnie rozwiązania jest fakt, że z pewnością wykwalifikowane w fachu malarza osoby wykonają zadanie znacznie szybciej niż my sami. Będą także posiadać własne narzędzia i pewnie doradzą, którą farbę, czy taśmy malarskie zakupić lub po prostu zrobią to za nas. Również samo malowanie ścian przebiegnie dużo sprawniej i efektywniej. W kwestii przygotowania pomieszczeń, a nawet sprzątania po malowaniu trzeba wszystko ustalić na początku, aby nie doszło do spornych sytuacji. Wyspecjalizowane firmy są w stanie usługę wykonać kompleksowo.

Podsumowując powyższe rozważania widać, że są w zasadzie dwa wyjścia. Albo malujemy sami i oszczędzamy trochę pieniędzy, ale tracimy sporo więcej czasu, albo korzystamy z usług firmy oferującej malowanie ścian i płacimy więcej. Usługa jednak przebiegnie sporo szybciej, a my zaoszczędzimy sporo czasu. Wybór należy do każdego z nas. Więcej o malowaniu ścian i sufitów znajdziesz tu: http://wdomuzogrodem.pl/category/budowa-i-remont/sciany-i-sufity/

2 komentarze to “Malowanie ścian – samemu czy z pomocą fachowca?”

  1. Paweł says : Odpowiedz

    Ciekawy i pomocny artykuł, sam to kiedyś przerabiałem. Od czasu jak po raz pierwszy zleciłem malowanie już nigdy nie robię tego samodzielnie.

  2. Greg says : Odpowiedz

    A u mnie jest różnie, zależy jak z terminami u zaprzyjaźnionej ekipy. Jak trzeba długo czekać, to pod naciskami drugiej połowy maluje sam 🙂

TOP