Marmur Calacatta i jego rodzaje

by / czwartek, 21 Lipiec 2022 / Published in Firmy/branże

Podczas gdy Calacatta jest rodzajem samego kwarcu, istnieją również podkategorie rodzajów kwarcu Calacatta, z niewielkimi różnicami w kolorze i żyłkowaniu. Pomiędzy wzorami, niewielkimi różnicami odcieni i ilością przezroczystości każdego elementu, istnieje mnóstwo selekcji, dzięki czemu każdy projekt może mieć idealne kawałki kwarcu.Przeczytaj i poznaj odmiany tego rodzaju marmuru.

Marmur Calacatta – rodzaje i ich cechy

Odmiana Gold ma jasne białe tło, z wyraźnie kontrastującym dramatycznym szarym wzorem żył, z jedną dramatyczną różnicą. Różnica między podstawowym kwarcem a złotym polega na dodaniu żyłek złota zmieszanych z szarościami na białym tle. Tworzy to wyjątkowy element, a także główny punkt centralny w pokoju. 

Biała odmiana to oszałamiający kawałek kamienia z jasnym białym tłem i uderzającym szerokim wzorem żył, który nadaje blatowi luksusowy charakter. Ten kwarc, podobnie jak wiele innych rodzajów, oferuje naturalny wygląd, ale bez żadnych wad, które pochodzą z marmurowych blatów. Jest to bardzo trwała powierzchnia robocza, która jest odporna zarówno na plamy, jak i zarysowania, dzięki czemu jest tak funkcjonalna, jak piękna.

Blaty kwarcowe Calacatta Laza zawierają dramatyczny, realistyczny brązowy wzór żył unoszący się na mlecznobiałym tle kamienia. Jest to naturalny wygląd przypominający marmur. Kwarc Calacatta Laza świetnie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych oprawach.

Kwarc Calacatta Classique zawiera jasne, czyste białe tło z jasnym, ale uderzającym szarym żyłkowaniem. Ten rodzaj kwarcu występuje w płytach o długości 2 cm i 3 cm i ma polerowane wykończenie. Daje to bezobsługową jakość, a także luksusowy i wysokiej klasy wygląd. Na szczęście wygląd jest ponadczasowy, ponieważ jest to materiał, który może trwać całe życie.

Blaty Venice Quartz mają cieplejsze białe tło, nadając blatom bardziej miękkie wrażenie. Żyłka naśladuje włoski marmur z subtelnym, ale grubszym wzorem. Ta kombinacja utrzymuje neutralność blatów, a jednocześnie jest luksusowym punktem centralnym każdej kuchni. Kwarc

Calacatta Botanica zawiera bardziej miękkie białe tło z jasnoszarym żyłkowaniem. Ta prostota oferuje elegancki wygląd, który można stosować w szerokiej gamie stylów projektowania i trendów kolorystycznych. Od nowoczesnego, eleganckiego do ponadczasowego włoskiego marmuru kwarc Calacatta Botanica doskonale nadaje się do każdej estetyki.

Zobacz na: https://salonmarbella.pl/calacatta-l/

Tagged under:
TOP