Otulacz dla noworodka przydatnym artykułem dziecięcym

by / poniedziałek, 11 Kwiecień 2022 / Published in Czas wolny

Otulacz dla noworodka, zwany również czasami chustą dla niemowlaka, to materiałowe nosidełko, które może być zarówno elastyczne, jak i sztywne. Jest używany do noszenia malutkich dzieci, zwykle w wieku od urodzenia do trzech lat, a dedykowany jest głównie dla niemowląt w ich pierwszych trzech miesiącach życia. W ostatnich latach zyskał sobie dużą popularność dzięki coraz większej powszechności babywearing, czyli praktyki „noszenia” dziecka przy sobie owiniętego we własną pościel na ciele lub w nosidełku.

Podstawowe zalety otulacza dla noworodka

Głównym powodem, który w znacznym stopniu przyczynia się do sukcesu tego typu wsparcia, jest fakt, że w przeciwieństwie do klasycznych wózków lub spacerówek otulacze dla noworodka pozwalają trzymać dziecko w bliskim kontakcie, jednocześnie zachowując swobodę ruchów rąk.

Pozwala to na postawienie tezy, że bez względu na to, jak przytulny i funkcjonalny byłby wózek, noworodki wolą być kołysane i to najlepiej, gdy się znajdują w ramionach mamy lub taty. Czasami potrzeba ta staje się dla noworodka prawdziwą, niemal fizjologiczną koniecznością, której niezaspokojenie prowadzi do płaczu i frustracji. Kontakt fizyczny uspokaja noworodka, czyni go spokojniejszym i bardziej pogodnym.

Asortyment otulaczy dla noworodka

Asortyment otulaczy dla noworodkadostępnych obecnie na rynku jest bardzo szeroki i nie zawsze łatwo jest się zorientować, co kupić lub który wariant najlepiej zaspokoi nasze wymagania. Poza wieloma dostępnymi markami istnieją różne rodzaje, z których każdy ma specyficzne cechy i które sprawiają, że będzie on najodpowiedniejszy do różnych potrzeb.

Popularnym typem otulacza dla dziecka jest gotowy uszyty „śpiworek” z regulowaną na rzepy częścią górną, co powoduje szczelne otulenie dziecka. Na rynku można znaleźć również bambusowe otulacze dla niemowląt, które są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, a dodatkowo charakteryzują się wysokimi właściwościami termoregulującymi, co pozwala na ochronę niemowlaka przed przegrzaniem, a gdy jest chłodniej skuteczne utrzymanie we wnętrzu ciepła.

Warto zwrócić też uwagę na elastyczne otulacze, które składają się z elastycznego prześcieradła bawełnianego o długości 5 metrów. Jest ono wiązane wokół ciała matki lub ojca w taki sposób, aby przytulić i podtrzymać dziecko. Ten rodzaj można stosować od pierwszych miesięcy życia noworodka lub nawet wcześniaka do maksymalnej wagi 8-10 kg w zależności od użytego materiału.

Zobacz produkty do spania dla dzieci: https://www.lovetodream.pl/

TOP