Praca C E Niemcy – czy warto?

by / czwartek, 12 Sierpień 2021 / Published in Firmy/branże

Praca w spedycji międzynarodowej często kusi wysokimi zarobkami oraz możliwością zobaczenia wielu ciekawych miejsc. Dla osób zamkniętych na stałe w swojej biurach może wydawać się wręcz swego rodzaju spełnieniem marzeń. Jak jednak jest w rzeczywistości i czy praca, jako kierowca ce Niemcy jest trudna oraz jakie cechy wymagane są, aby zostać kierowcą w Niemczech?

Obowiązki kierowcy międzynarodowego

Dość niesłusznie zakłada się, iż praca kierowcy ogranicza się do bezmyślnego przewiezienia towaru z punktu A do punktu B. Oczywiście jest to część obowiązków, jakie wykonać musi kierowca Niemcy jednak poza tym musi on także zadbać o odpowiedni stan techniczny pojazdu, którym kieruje oraz utrzymać go w czystości.

Kierowca ciężarówki powinien także odpowiednio planować swoją trasę tak, aby przerwa wypadała w miejscu do tego przeznaczonym, umożliwiający posiłek czy zaplecze sanitarne, ale jednocześnie, aby cała podróż odbyła się w przeznaczonym do tego czasie.

Kierowca ce Niemcy – podstawowe wymagania

Podstawą w zostaniu kierowcą samochodu ciężarowego jest posiadanie prawa jazdy kategorii CE oraz zdany kurs na przewóz towarów. Równie istotnym czynnikiem z punktu widzenia takiej pracy jest dyspozycyjność osoby starającej się o takie stanowisko. W końcu pracy, jako kierowca często łączy się z 2 lub 3 tygodniowymi wyjazdami.

Przed podjęciem pracy w Niemczech warto także zdobyć pewne doświadczenie prowadzenia tego typu pojazdów w kraju. Dodatkowym atutem będzie zapewne znajomości języka niemieckiego lub innego języka obcego.

Ile zarabia kierowca zawodowy?

Ciężko jednoznacznie oszacować zarobki kierowcy CE w Niemczech. Te podobnie jak w wielu innych branżach zależą od naszego doświadczenia, umiejętności czy dodatkowych uprawnień. Jednak w większości zarobki te będą dość atrakcyjne i tak zaczynając przygodę z transportem nie powinniśmy zarabiać mniej niż 1700 euro miesięcznie, aby z czasem być w stanie nawet podwoić swój dochód. Warto wiedzieć także, iż w Niemczech zarobki zależą od klasy podatkowej, w której aktualnie się znajdujemy i tak na przykład osoba bezdzietna zarobi średnio o około 100 Euro mniej niż osoba z dwójką dzieci.

Więcej informacji znajdziesz na: https://www.cefahrer.pl/

Tagged under:
TOP