Praktyczne szafy kartotekowe i na akta

by / poniedziałek, 01 Luty 2021 / Published in Firmy/branże, Księgowość i finanse

Wiele organizacji i instytucji posiada ogromne zbiory danych w postaci fizycznej. Według prawa powinny być przechowywane przez wiele lat i dostępne na żądanie instytucji publicznych. Do ich przechowywania powstały szafy kartotekowe, które są przystosowane do szybkiego dostępu do danych. Ważną cechą mebli biurowych powinna być łatwa identyfikacja i podział dokumentów. Dzięki specjalnym oznaczeniom każda księgowa lub pracownica kadr powinna natychmiast trafić na szukaną teczkę.

Szafy kartotekowe – zalety.

Szafki przechowujące dokumenty powinny charakteryzować się kilkoma cechami. Powinny przechowywać różne formaty dokumentów, posiadać niezawodne mechanizmy chroniące przed upadkiem mebli. Szafy na akta (zobacz) są skonstruowane w taki sposób, aby ochronić najcenniejsze dokumenty przed nieuprawnionym użyciem lub kradzieżą. Solidnie wykonane meble biurowe pokrywa się wysokiej jakości polimerową powłoką a do produkcji stosuje najtrwalsze blachy stalowe. Zwiększa to trwałość szafki i umożliwia przechowywanie dokumentacji przez wiele lat. Dobrze ustawione regały w miejscu pracy zwiększają wydajność i poprawiają organizację w wielu firmach. Dobrze zaprojektowane szafy kartotekowe są wyposażone w cicho działające mechanizmy przesuwne. Zwiększa to komfort pracy biurowej i wpływa pozytywnie na otoczenie.

Specjalne zastosowanie mebli biurowych.

Niektóre instytucje posiadają specjalne wymagania w stosunku do sprzętu biurowego. Biurowe archiwum jest miejscem, w którym przechowuje się starsze dokumenty. W tym miejscu powinna panować określona wilgotność i temperatura powietrza. Szafy metalowe kartotekowe przechowujące archiwalne dokumenty powinny być dostosowane do warunków panujących w budynku. Tylko meble wykonane zgodnie z certyfikatami i atestem PZH mogą być stosowane w instytucjach pod specjalnym nadzorem. Dodatkowym atutem, jakie powinny spełniać metalowe szafy na akta jest odporność na ogień. W przypadku pożaru zabezpieczenie przed ewentualnymi skutkami zniszczenia może okazać się bezcenne.

TOP