Zadbaj o miłość w małżeństwie

by / środa, 05 Maj 2021 / Published in Bez kategorii

Miłość to uczucie potrzebne każdemu człowiekowi. Każdy z nas ma potrzebę kochać i być kochanym. Czy istnieje sprawdzony sposób na miłość w małżeństwie? Oczywiście! Potrzebne są zaledwie trzy składniki, które należy umieścić w naczyniu zwanym związkiem i starannie połączyć. Uprzednio należy jednak odpowiednio je przygotować. Opis składników i ich przygotowania poniżej.

Namiętność

Znana inaczej jako pociąg seksualny, czułość, fascynacja. Jest to rzecz niezwykle ciekawa, wymaga bowiem całkowitego połączenia z drugim człowiekiem, przy jednoczesnym zachowaniu tajemniczości i pewnej dozy niepewności. Jest to z jednej strony zaufanie partnerowi a z drugiej ciągła prowokacja. Takie uwodzenie, zdobywanie, podbój pobudza libido. Aby utrzymać je na odpowiednio wysokim poziomie warto zadbać także o atrakcyjność fizyczną, począwszy od rzeczy tak prozaicznych jak czyste, niepoplamione ubranie, na seksownej bieliźnie kończąc.

Intymność

Jednym z najistotniejszych składników udanego związku jest szacunek, bycie uważnym na potrzeby partnera, wspólne przeżywanie chwil zarówno radosnych jak i tych gorszych. Intymność kreują wzajemne szczere rozmowy, czas spędzony we dwoje. Często w wieloletnich związkach pojawia się kryzys intymności, gdyż charakter rozmów prowadzonych przez partnerów zmienia się. Skupiają się oni na zadaniach do wykonania, logistyce, zatracając wzajemną relację.

Aby miłość w małżeństwie nie wygasła warto poświęcić na rozmowę z małżonkiem przynajmniej dwadzieścia minut dziennie. To pozwoli zaktualizować dane o sobie i nie pozwoli czuć się osamotnionym w związku.

Zaangażowanie

To wszystkie działania mające na celu podtrzymanie związku. Jest ono podstawą i jest w stanie utrzymać relację nawet jeśli chwilowo zabraknie dwóch pozostałych składników. Należy wtedy wprowadzić gesty słowa, które ponownie ożywią namiętność i intymność. Mogą to być na przykład wspólne czynności, które oboje lubicie, na przykład spacer, przytulanie. Cokolwiek przyjdzie Wam do głowy i jest ukierunkowane na Wasz związek. Wspólne oglądanie telewizji raczej odpada.

Dbając o miłość w małżeństwie należy mieć na uwadze, że poziom składników na przestrzeni czasu ulega wahaniom. Jest to całkowicie naturalne zjawisko i nie powinno niepokoić. Trzeba pozostać jednak uważnym i zaangażowanym, podsycając płomień miłości by nigdy nie wygasł.

Więcej przeczytasz na: https://pudelkodlapar.pl/inspiracje/

TOP